ATSAMA5D33A-CU
DigiKeys produktnummer
ATSAMA5D33A-CU-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ATSAMA5D33A-CU
Beskrivning
IC MPU SAMA5D3 536MHZ 324LFBGA
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
ARM® Cortex®-A5 Mikroprocessorer IC SAMA5D3 1 kärna, 32-bit 536MHz 324-LFBGA (15x15)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ATSAMA5D33A-CU Modeller
Kategori
Ethernet
10/100/1000Mbit/s (1)
Tillverkare
Microchip Technology
USB
USB 2.0 (3)
Serie
Spänning - I/O
1,2V, 1,8V, 3,3V
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Artikelstatus
Aktiv
Säkerhetsfunktioner
AES, SHA, TDES, TRNG
Processorkärna
ARM® Cortex®-A5
Monteringstyp
Ytmontering
Antal kärnor/bussbredd
1 kärna, 32-bit
Inkapsling/låda
324-LFBGA
Hastighet
536MHz