APT47N60BC3G
DigiKeys produktnummer
APT47N60BC3G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
APT47N60BC3G
Beskrivning
MOSFET N-CH 600V 47A TO247
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 600 V 47 A (Tc) 417W (Tc) Genomgående hål TO-247 [B]
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
APT47N60BC3G Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,9V vid 2,7mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
260 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Föråldrad
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
7015 pF @ 25 V
FET-typ
Effektförlust (max)
417W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247 [B]
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
70mOhm vid 30A, 10V