1N5936APE3/TR8
DigiKeys produktnummer
1N5936APE3/TR8-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1N5936APE3/TR8
Beskrivning
DIODE ZENER 30V 1.5W DO204AL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 30 V 1.5 W ±10% Genomgående hål DO-204AL (DO-41)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 22.8 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Tolerans
±10%
Effekt - max
1.5 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
28 Ohms