1N5351/TR12 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 2 883
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 12 313
Datablad
Dioder - zener 14 V 5 W ±20% Genomgående hål T-18
1N5351/TR12
DigiKeys produktnummer
1N5351/TR12-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1N5351/TR12
Beskrivning
DIODE ZENER 14V 5W T18
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 10.1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 1 A
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Tolerans
±20%
Effekt - max
5 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
2.5 Ohms