1N5350A/TR12 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 2 018
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 5 439
Datablad
Nexperia USA Inc.
I lager: 66
Dioder - zener 13 V 5 W ±10% Genomgående hål T-18
1N5350A/TR12
DigiKeys produktnummer
1N5350A/TR12-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1N5350A/TR12
Beskrivning
DIODE ZENER 13V 5W T18
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 9.4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 1 A
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±10%
Leverantörens enhetsförpackning
T-18
Effekt - max
5 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
2.5 Ohms