1N5244D-1
DigiKeys produktnummer
150-1N5244D-1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1N5244D-1
Beskrivning
DIODE ZENER 14V 500MW DO204AH
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 14 V 500 mW ±1% Genomgående hål DO-204AH (DO-35)
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 10 V
Förpackning
Bulk
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-65°C-175°C (TJ)
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Genomgående hål
Tolerans
±1%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW