CEA-13-062URA-350
DigiKeys produktnummer
1033-CEA-13-062URA-350-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CEA-13-062URA-350
Beskrivning
CEA-13-062URA-350 - STRAIN GAGES
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Rektangulär rosett Mekaniska spänningsmätare ±3% 0,062" (1,57mm) 0,062" (1,57mm)
Kategori
Resistanstolerans
±0,4%
Tillverkare
Micro-Measurements (Division of Vishay Precision Group)
Längd - aktiv
0,062" (1,57mm)
Serie
Längd - övergripande mönster
0,222" (5,64mm)
Förpackning
Påse
Längd - övergripande
0,32" (8,1mm)
Artikelstatus
Aktiv
Bredd - aktiv
0,062" (1,57mm)
Mönstertyp
Rektangulär rosett
Bredd - övergripande mönster
0,420" (10,67mm)
Belastningsintervall
±3%
Bredd - övergripande
0,48" (12,2mm)
Resistans
350 Ohms
Arbetstemperatur
-103-347°F (-75-175°C)