ME6038X12B1+6-FSR
DigiKeys produktnummer
1570-1748-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ME6038X12B1+6-FSR
Beskrivning
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 60mm x H 60mm Kula 57,5 CFM (1,61m³/min) 4 trådledare
Kategori
Egenskaper
Pulsbreddsmodulatorkontroll, hastighetssensor (varvtalsmätare), termiskt överlastningsskydd (TOP)
Tillv.
Brus
63,0dB(A)
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
4 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
cUL, UL
Spänning - märkt
Vikt
0,23 lb (104,33 g)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 60mm x H 60mm
Strömklassning (Ampere)
1,40A
Bredd
38,00mm
Spänningsintervall
7-13,2VDC
Luftflöde
57,5 CFM (1,61m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Statiskt tryck
1,241 in H2O (309,1 Pa)