XTR-480-48 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
MEAN WELL USA Inc.
I lager: 2
Datablad
Parametrisk ekvivalent
MEAN WELL USA Inc.
I lager: 2
Datablad
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 10A
XTR-480-48
DigiKeys produktnummer
1866-XTR-480-48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XTR-480-48
Beskrivning
O/P +48V10A
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång (max)
10A
Tillverkare
Effekt (Watt)
480W
Serie
Spänning - isolering
4.87 kV
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
ITE (kommersiell), laboratorier
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
95,5%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
PFC, universalingång
AC-spänning - Ingång
320-600VAC (3-fas)
Storlek/dimension
L 4,92" x B 2,48" x H 4,93" (125 x 63 x 125,2mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
450V
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cULus, EAC, KC, TUV, UKCA
DC-spänning - Ingång (Max)
800V
Standardnummer
61010-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
48V