XTR-240-36PI
DigiKeys produktnummer
1866-XTR-240-36PI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XTR-240-36PI
Beskrivning
O/P +36V6.66A
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 36V 6,66A
Kategori
Ström - utgång (max)
6,66A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
240W
Serie
Spänning - isolering
4.87 kV
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
ITE (kommersiell), laboratorier
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
93%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
PFC, universalingång
AC-spänning - Ingång
320-600VAC (3-fas)
Storlek/dimension
L 4,92" x B 1,89" (125 x 48mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
450V
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cULus, EAC, KC, TUV, UKCA
DC-spänning - Ingång (Max)
800V
Standardnummer
61010-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
36V