SPV-300-24
DigiKeys produktnummer
1866-4872-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SPV-300-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 300W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 88-264VAC, 124-370VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
85%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-65°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 8,46" x B 4,53" x H 1,97" (215,0 x 115,0 x 50,0mm)
Spänning - ingång
88-264VAC, 124-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
24V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
12.5 A