SPBW03F-12 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
XP Power
I lager: 80
Datablad
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 250mA 9V - 36V Ingång
SPBW03F-12
DigiKeys produktnummer
1866-4803-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SPBW03F-12
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 3W
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt (Watt)
3 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, SCP, UVLO
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Effektivitet
84%
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
8-SIP modul, 7 stift
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 0,86" x B 0,36" x H 0,44" (21,8 x 9,2 x 11,1mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Ström - utgång (max)
250mA