SPAN02A-12
DigiKeys produktnummer
1866-4766-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SPAN02A-12
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 2W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 167mA 9V - 18V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SPAN02A-12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
2 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-90°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
83%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
8-SIP modul, 7 stift
Spänning - ingång (max)
18V
Storlek/dimension
L 0,86" x B 0,36" x H 0,44" (21,8 x 9,2 x 11,1mm)
Spänning - utspänning 1
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
167mA