SD-100A-24
DigiKeys produktnummer
1866-4402-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SD-100A-24
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 24V 101W
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 24V 4,2A 18V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
4,2A
Effekt (Watt)
101W
Serie
Spänning - isolering
1.5 kV
Effektivitet
84%
Arbetstemperatur
-15°C-60°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
9,5V
Spänning - ingång (max)
18V
Storlek/dimension
L 7,83" x B 3,86" x H 1,50" (199,0 x 98,0 x 38,0mm)
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
24V