SD-1000L-12
DigiKeys produktnummer
1866-4399-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SD-1000L-12
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 12V 720W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 60A 72V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
60A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
720W
Serie
Spänning - isolering
2 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
84%
Typ
Kapslad
Arbetstemperatur
-20°C-60°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
19V
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
72V
Storlek/dimension
L 11,61" x B 5,00" x H 1,61" (295,0 x 127,0 x 41,0mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CB, CE
Spänning - utspänning 1
12V