SCW20C-05
DigiKeys produktnummer
1866-SCW20C-05-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SCW20C-05
Beskrivning
DC/DC CONVERTER
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 4A 36V - 75V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
20 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-80°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
86%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
36V
Inkapsling/låda
24-DIP-modul, 9 stift
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 1,25" x B 0,80" x H 0,48" (31,8 x 20,3 x 12,2mm)
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CE, EAC, UKCA
Ström - utgång (max)
4A