SCW12B-05
DigiKeys produktnummer
1866-4374-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SCW12B-05
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V 12W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 2,4A 18V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SCW12B-05 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
12 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, SCP
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-25°C-71°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
83%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
18V
Inkapsling/låda
24-DIP-modul, 9 stift
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 1,25" x B 0,80" x H 0,48" (31,8 x 20,3 x 12,2mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Ström - utgång (max)
2,4A