RSDW60F-24
DigiKeys produktnummer
1866-RSDW60F-24-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSDW60F-24
Beskrivning
DC DC CONVERTER 24V 60W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 24V 2,5A 9V - 36V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
60 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.6 kV
Serie
Tillämpningar
Järnväg
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Effektivitet
92%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (min)
9V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,41" (50,8 x 25,4 x 10,5mm)
Spänning - ingång (max)
36V
Godkännande myndighet
CE, EAC
Spänning - utspänning 1
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
2,5A