RSDW20UW-05
DigiKeys produktnummer
1866-RSDW20UW-05-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSDW20UW-05
Beskrivning
DC/DC MODULE 20W,I/P: 8.5-160VDC
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 4A 8,5V - 160V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
20 W
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), järnväg
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag
Arbetstemperatur
-40°C-95°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
85,5%
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
8,5V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
160V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CE, cURus, EAC, UL
Ström - utgång (max)
4A