RSD-60L-12
DigiKeys produktnummer
1866-4204-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSD-60L-12
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 12V 60W
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 5A 72V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
5A
Effekt (Watt)
60W
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
93%
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
18V
Spänning - ingång (max)
72V
Storlek/dimension
L 5,04" x B 2,36" x H 0,98" (128,0 x 60,0 x 25,0mm)
Spänning - utspänning 1
12V