RSD-30G-12
DigiKeys produktnummer
1866-4199-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSD-30G-12
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 12V 30W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 2,5A 36V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
2,5A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
30W
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
ITE (kommersiell), järnväg
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
86,5%
Typ
Kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
9V
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 4,45" x B 2,36" x H 0,98" (113,0 x 60,0 x 25,0mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
12V