RSD-100C-5
DigiKeys produktnummer
RSD-100C-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSD-100C-5
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 5V 100W
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 20A 62,4V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
20A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
100W
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
ITE (kommersiell), järnväg
Effektivitet
0.89
Typ
Kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
33,6V
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
62,4V
Storlek/dimension
L 6,34" x B 2,68" x H 1,42" (161,0 x 68,0 x 36,0mm)
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
5V