RSD-100B-24
DigiKeys produktnummer
1866-4165-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSD-100B-24
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 24V 101W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 24V 4,2A 31,2V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RSD-100B-24 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
4,2A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
101W
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
ITE (kommersiell), järnväg
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
0.89
Typ
Kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
16,8V
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
31,2V
Storlek/dimension
L 6,34" x B 2,68" x H 1,42" (161,0 x 68,0 x 36,0mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
24V