RPS-500-18-C
DigiKeys produktnummer
1866-5607-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPS-500-18-C
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 18V 310W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 18V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
92,5%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärranalys, universalingång
Storlek/dimension
L 5,12" x B 3,39" x H 1,69" (130,0 x 86,0 x 43,0mm)
Spänning - utspänning 1
18V
Ström - Utgång 1
17.2 A