RPS-500-15
DigiKeys produktnummer
1866-5602-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPS-500-15
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 15V 320W
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 15V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
92%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärranalys, universalingång
Storlek/dimension
L 5,00" x B 3,00" x H 1,69" (127,0 x 76,2 x 43,0mm)
Spänning - utspänning 1
15V
Ström - Utgång 1
21.3 A