RPS-500-12 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Recom Power
I lager: 18
Datablad
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
RPS-500-12
DigiKeys produktnummer
1866-5598-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPS-500-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 320W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
Medicin
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
91%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärranalys, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
80-264VAC, 113-370VDC
Storlek/dimension
L 5,00" x B 3,00" x H 1,69" (127,0 x 76,2 x 43,0mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, EAC, TUV
Ström - Utgång 1
26.7 A