RPS-500-12-SF är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Recom Power
I lager: 18
Datablad
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
RPS-500-12-SF
DigiKeys produktnummer
1866-5600-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPS-500-12-SF
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 499W
Detaljerad beskrivning
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
91%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärranalys, Standby-utgång, universalingång
Storlek/dimension
L 6,30" x B 3,39" x H 1,69" (160,0 x 86,0 x 43,0mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Ström - Utgång 1
41.6 A