RCP-1600-48 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
ARTESYN / Advanced Energy
I lager: 109
Datablad
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
RCP-1600-48
DigiKeys produktnummer
1866-3970-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCP-1600-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 1608W
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RCP-1600-48 Modeller
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
93%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utspänning, I2C-gränssnitt, effektfaktorkorrigering, universell ingång
Storlek/dimension
L 11,81" x B 3,35" x H 1,61" (300,0 x 85,0 x 41,0mm)
Spänning - utspänning 1
48V
Ström - Utgång 1
33.5 A