RCP-1000-12-C
DigiKeys produktnummer
1866-5432-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCP-1000-12-C
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 720W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
81%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-60°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utspänning, I2C-gränssnitt, effektfaktorkorrigering, fjärrstyrd av/på, universell ingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Rackmontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 11,61" x B 5,00" x H 1,61" (295,0 x 127,0 x 41,0mm)
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
12V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
60 A