PWM-120-48
DigiKeys produktnummer
1866-3935-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PWM-120-48
Beskrivning
LED DRIVER CV AC/DC 48V 2.5A
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2,5A 48V Konstant spänning LED-drivare AC/DC-omvandlare Topologi 1 Utgång
Kategori
Effekt (Watt)
120 W
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Spänning - isolering
3.75 kV
Serie
Dimning
Analog, PWM
Förpackning
Box
Egenskaper
OCP, OTP, OVP, SCP
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
IP67
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Arbetstemperatur
-40°C-90°C
Typ
Konstant spänning
Effektivitet
90,5%
Topologi
AC/DC-omvandlare
Termineringstyp
Trådledare
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 7,52" x B 2,48" x H 1,48" (191,0 x 63,0 x 37,5mm)
Spänning - ingång (min)
90VAC
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Spänning - ingång (max)
305VAC
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - utspänning
48V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
2,5A