PSP-600-24
DigiKeys produktnummer
1866-3919-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSP-600-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 600W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 88-264VAC, 124-370VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
86%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-60°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys, universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 6,69" x B 4,72" x H 3,66" (170,0 x 120,0 x 93,0mm)
Spänning - ingång
88-264VAC, 124-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
24V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
25 A