Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 3504W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
96%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, lastfördelning, PMBus™, fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Storlek/dimension
L 14,96" x B 5,57" x H 2,36" (380,0 x 141,4 x 60,0mm)
Spänning - utspänning 1
48V
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, EAC, TUV
Ström - Utgång 1
73 A