NPF-200-24
DigiKeys produktnummer
1866-NPF-200-24-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NPF-200-24
Beskrivning
200W CLASS II & IP67 POWER SUPPL
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8,3A 24V Konstant ström, spänning LED-drivare AC/DC-omvandlare Topologi 1 Utgång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NPF-200-24 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
8,3A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
200 W
Serie
Spänning - isolering
3.75 kV
Förpackning
Box
Egenskaper
OCP, OTP, OVP, SCP
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
IP67, NEMA 410
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Konstant ström, spänning
Effektivitet
93%
Topologi
AC/DC-omvandlare
Termineringstyp
Trådledare
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 7,68" x B 2,68" x H 1,56" (195,0 x 68,0 x 39,5mm)
Spänning - ingång (min)
100VAC
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC
Spänning - ingång (max)
305VAC
Standardnummer
Spänning - utspänning
24V