NPF-200-12
DigiKeys produktnummer
1866-NPF-200-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NPF-200-12
Beskrivning
200W CLASS II & IP67 POWER SUPPL
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15A 12V Konstant ström, spänning LED-drivare AC/DC-omvandlare Topologi 1 Utgång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NPF-200-12 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
15A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
200 W
Serie
Spänning - isolering
3.75 kV
Förpackning
Box
Dimning
Analog, PWM
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
OCP, OTP, OVP, SCP
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Klassificeringar
IP67, NEMA 410
Typ
Konstant ström, spänning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Topologi
AC/DC-omvandlare
Effektivitet
92%
Antal utgångar
1
Termineringstyp
Trådledare
Spänning - ingång (min)
100VAC
Storlek/dimension
L 7,68" x B 2,68" x H 1,56" (195,0 x 68,0 x 39,5mm)
Spänning - ingång (max)
305VAC
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC
Spänning - utspänning
12V