NMS-240-24
DigiKeys produktnummer
1866-NMS-240-24-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NMS-240-24
Beskrivning
CONFIG DC PWR MOD 24V (15-30V)
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24V (15-30V) 240 W AC DC konfigurerbara kraftmoduler
Kategori
Spänning - Utspänning 1 (justerbart område)
15 V ~ 30 V
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Ström - Utgång 1 (område)
0 A ~ 10 A
Serie
Antal positioner
1
Förpackning
Box
Effekt (Watt)
240 W
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, användarjusterbar
Typ
Modul med likspänningsutgång, enkel
Standardnummer
60601-1; 62368-1
Antal utgångar
1
Basproduktens nummer
Spänning - Utgång 1 (förinställt av leverantör)
24 V