NES-350-12 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
XP Power
I lager: 0
Datablad
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 90-132VAC, 180-264VAC, 254-370VDC Ingång
NES-350-12
DigiKeys produktnummer
NES-350-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NES-350-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 348W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
83%
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
90-132VAC, 180-264VAC, 254-370VDC
Storlek/dimension
L 8,46" x B 4,53" x H 1,97" (215,0 x 115,0 x 50,0mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
cURus
Ström - Utgång 1
29 A