MSP-1000-48
DigiKeys produktnummer
1866-5557-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MSP-1000-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 1008W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
Medicin
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Bulk
Effektivitet
94%
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Storlek/dimension
L 8,58" x B 4,13" x H 2,50" (218,0 x 105,0 x 63,5mm)
Spänning - utspänning 1
48V
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, EAC
Ström - Utgång 1
21 A