MHB75-48S12
DigiKeys produktnummer
1866-3442-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MHB75-48S12
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 75W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 6,25A 36V - 75V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
75 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Effektivitet
0.89
Spänning - ingång (min)
36V
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 2,40" x B 2,28" x H 0,50" (61,0 x 57,9 x 12,7mm)
Ström - utgång (max)
6,25A