MHB150-48S05
DigiKeys produktnummer
1866-3432-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MHB150-48S05
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V 150W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 30A 36V - 75V Ingång
Kategori
Spänning - isolering
1.5 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-40°C-100°C
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
86%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
Half Brick
Spänning - ingång (min)
36V
Storlek/dimension
L 2,40" x B 2,28" x H 0,50" (61,0 x 57,9 x 12,7mm)
Spänning - ingång (max)
75V
Leverantörens enhetsförpackning
Half Brick
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Ström - utgång (max)
30A
Basproduktens nummer
Effekt (Watt)
150 W