MDD02M-12
DigiKeys produktnummer
1866-3383-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MDD02M-12
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-12V 2W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 12V -12V 83mA, 83mA 10,8V - 13,2V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
2 W
Tillv.
Spänning - isolering
6 kV
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Effektivitet
83%
Spänning - ingång (min)
10,8V
Spänning - ingång (max)
13,2V
Storlek/dimension
L 0,77" x B 0,39" x H 0,49" (19,5 x 9,8 x 12,5mm)
Ström - utgång (max)
83mA, 83mA