LPC-60-1050
DigiKeys produktnummer
1866-3153-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LPC-60-1050
Beskrivning
LED DRIVER CC AC/DC 9-48V 1.05A
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1,05A 9-48V Konstantström LED-drivare AC/DC-omvandlare Topologi 1 Utgång
Kategori
Ström - utgång (max)
1,05A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
50 W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Egenskaper
OVP
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
IP67
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Arbetstemperatur
-30°C-70°C
Typ
Konstantström
Effektivitet
87%
Topologi
AC/DC-omvandlare
Termineringstyp
Trådledare
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 6,40" x B 1,67" x H 1,26" (162,5 x 42,5 x 32,0mm)
Spänning - ingång (min)
90VAC
Godkännande myndighet
CB, CE, UR
Spänning - ingång (max)
264VAC