LPC-20-350
DigiKeys produktnummer
1866-3148-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LPC-20-350
Beskrivning
LED DRIVER CC AC/DC 9-48V 350MA
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
350mA 9-48V Konstantström LED-drivare AC/DC-omvandlare Topologi 1 Utgång
Kategori
Ström - utgång (max)
350mA
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
17 W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Egenskaper
OVP
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
IP67
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Arbetstemperatur
-30°C-70°C
Typ
Konstantström
Effektivitet
83%
Topologi
AC/DC-omvandlare
Termineringstyp
Trådledare
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,65" x B 1,38" x H 1,02" (118,0 x 35,0 x 26,0mm)
Spänning - ingång (min)
90VAC
Godkännande myndighet
CE, TUV, UR
Spänning - ingång (max)
264VAC