LOP-200-12
DigiKeys produktnummer
1866-LOP-200-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LOP-200-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 140W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell), medicin
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Bulk
Effektivitet
92,5%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-80°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Egenskaper
Justerbar utgång, kan användas med DC-ingång, PFC, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
80-264VAC, 113-370VDC
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,00" (101,6 x 50,8 x 25,4mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Ström - Utgång 1
11.7 A