IRM-01-24S
DigiKeys produktnummer
1866-2995-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IRM-01-24S
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 1W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 42mA 85-305VAC, 120-430VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Egenskaper
Universalingång
Serie
Arbetstemperatur
-30°C-85°C (med nedstämpling)
Förpackning
Rör
Effektivitet
0.77
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Kapslad
Inkapsling/låda
24-SMD modul, 14 stift
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 1,33" x B 0,87" x H 0,63" (33,7 x 22,2 x 16,0mm)
Spänning - ingång
85-305VAC, 120-430VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
24V
Nätreglering
±0,5%
Ström - utgång (max)
42mA
Lastreglering
±0,5%
Effekt (Watt)
1 W