HVG-320-36B
DigiKeys produktnummer
1866-2835-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HVG-320-36B
Beskrivning
LED DRVR CC/CV AC/DC 18-36V 8.9A
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8,9A 18-36V Konstant ström, spänning LED-drivare AC/DC-omvandlare Topologi 1 Utgång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HVG-320-36B Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Effekt (Watt)
320 W
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Spänning - isolering
3.75 kV
Serie
Dimning
Analog, PWM
Förpackning
Box
Egenskaper
OCP, OTP, OVP, SCP
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
IP67
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Konstant ström, spänning
Effektivitet
93,5%
Topologi
AC/DC-omvandlare
Termineringstyp
Trådledare
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 9,26" x B 3,54" x H 1,72" (235,2 x 90,0 x 43,8mm)
Spänning - ingång (min)
180VAC
Godkännande myndighet
cURus
Spänning - ingång (max)
528VAC
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - utspänning
18-36V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
8,9A