HDR-100-48N
DigiKeys produktnummer
1866-2236-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HDR-100-48N
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 101W
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 2,1A
EDA-/CAD-modeller
HDR-100-48N Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
2,1A
Effekt (Watt)
101W
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
90%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Storlek/dimension
L 2,15" x B 2,76" x H 3,54" (54,5 x 70,0 x 90,0mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
120V
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Spänning - utspänning 1
48V