HDR-100-15N
DigiKeys produktnummer
1866-2232-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HDR-100-15N
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 98W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 15V 6,5A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HDR-100-15N Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
6,5A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
98W
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
0.89
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, universalingång
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 2,15" x B 2,76" x H 3,54" (54,5 x 70,0 x 90,0mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
120V
Godkännande myndighet
CB, CE, cULus, cURus, TUV
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Spänning - utspänning 1
15V