EPS-45S-12
DigiKeys produktnummer
1866-1710-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EPS-45S-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 46W
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 80-264VAC Ingång
EDA-/CAD-modeller
EPS-45S-12 Modeller
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
0.88
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Storlek/dimension
L 3,00" x B 2,00" x H 0,94" (76,2 x 50,8 x 24,0mm)
Spänning - ingång
80-264VAC
Spänning - utspänning 1
12V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
3.8 A