EPS-45-7.5-C
DigiKeys produktnummer
1866-1708-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EPS-45-7.5-C
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 7.5V 41W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 7,5V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
EDA-/CAD-modeller
EPS-45-7.5-C Modeller
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
84%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 4,07" x B 2,44" x H 1,46" (103,4 x 62,0 x 37,0mm)
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Spänning - utspänning 1
7,5V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
5.4 A