EPP-100-15
DigiKeys produktnummer
1866-1636-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EPP-100-15
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 15V 75W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 15V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
91%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,14" (101,6 x 50,8 x 29,0mm)
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
15V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
5 A